Arçelik Buzdolabı Kapısı Düşüyor

On 30 Ekim 2012

Arçelik Buzdolabı KapısıArçelik no forst buzdolabı kapısı düşmesi, buzdolabı kapısı düşüyor…

Arçelik no fort buzdolabının kapısı düşüyor ise bu buzdolabınızın kapısına çok ağır eşyalar koymanızdan ötürü kaynaklanır.

Bir başka olası sebepte buzdolabınızın zemini eğik ise kapı düşmese bile kapanırken sürtebilir ve kapı zor kapanır. Bu yüzden bir su terazisi yardımı ile buzdolabınızın ayaklarını ayarlayınız böylelikle sorun ortadan kalkacaktır. Bu işlemden sonra problem devam ediyorsa buzdolabınızın kapısını tutan alt menteşenin kapıya geçtiği yere bir iki adet pul koyarak kapıyı yukarı doğru yükseltebilirsiniz.

Ayrıca buzdolabınızın kapısı düştüğü zaman kapı butonuna basmaz ve buda dolabınızda çeşitli arızalara yol açar. Menteşenin kapıya geçtiği plastik yuva artık aşınmış ise kapının değişmesi gerekir. Kapı değişimi masraflı olduğu için kapının yönünü değiştirerek daha az maliyetle bu arızayı yaptırabilirsiniz.

Bu işlemi ancak Arçelik servis yapmaktadır eğer kapı yönünü değiştirmeye kalkarsanız en ufak bir yanlışta dolabınıza zara verebilirsiniz ve kapağın komple değişmesi gerkebilir.

2 Responses to “Arçelik Buzdolabı Kapısı Düşüyor”

  • kapı yönünü değiştirmek istedim.fakat ileride bana sorun çıkartabileceğini söyledi servis.zaman içinde butonun tam basmayıp soğutma yapmayacanı söyledi.teredütte kaldım.değiştirmekden vaz geçtim.bunun ne kadar doğru olduğunu öğrenmek istiyorum.
    saygılarımla.

    • Kapı yönü değiştirmek hassas bir iş olduğu için doğru ayar yapılması lazımdır. Size söylenen gerekçe geçerli değildir. Soğutma açısından bir sorun teşkil etmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir